آیا می دانید گیاه بامبو فقط برای تزئین نیست!!

از زمان های قدیم، قسمت های مختلف گیاه بامبو برای درمان بیماری های مختلف استفاده می شده است؛ چرا که دارای خاصیت درمانی متفاوتی بوده است.

 

فواید برگ بامبو برای سلامتی
لیستی که در ادامه آمده است برخی از فواید سلامتی بامبو را برمی شمارد:

 

بامبو برای درمان اختلالات معده

گفته می شود که برگ های بامبو به کشیدگی طبیعی ماهیچه های معده و پیشرفت و بهبود فعالیت معده کمک می کند. از این رو برگ های بامبو برای درمان سوء هاضمه و دیگر مشکلات گوارشی سودمند است. علاوه بر این، خاصیت آنتی اسپاسمودیک (ضد انقباض و تشیج ) بامبو می تواند به تسکین اسپاسم ها و انقباضات روده و معده کمک کند و به موجب آن اسهال را نیز درمان نماید.

 

بامبو برای درمان اختلالات ریوی

خاصیت آنتی اسپاسمودیک برگ های بامبو می تواند به درمان انقباضات لوله تنفسی کمک کند. از این رو این گیاه برای بیماران مبتلا به آسم مفید است. بامبو انقباضات مربوط به نایژه ها و همچنین تنگی تنفس را درمان می کند.

 

 بامبو برای درمان کرم های روده ای

این باور وجود دارد که خاصیت میکروب کشی بامبو می تواند به کشتن کرم ها و انگل های روده کمک کند. جوشانده ی برگ بامبو برای تخلیه ی انگل ها و کرم ها مفید است.

 

بامبو برای درمان زخم ها

بامبو می تواند به تمیز کردن و التیام بخشیدن زخم ها به وسیله ی تقویت سیستم گردش خون کمک کند. از این رو برای درمان زخم ها مفید است.

/ 4 نظر / 13 بازدید
شایسته

شنیدم همچنین سرشار از ارسال انرژی مثبت به محیط است.

احسان

سلام همکار ارجمند بسیار عالی و مفید بود دستتون درد نکنه[گل] --------------------------- کاش وقتی زندگی فرصت دهد گاهی از پروانه‌ها یادی کنیم کاش بخشی از زمان خویش را وقف قسمت کردن شادی کنیم کاش وقتی آسمان بارانی است از زلال چشم‌هایش تر شویم کاش دلتنگ شقایق‌ها شویم به نگاه سُرخشان عادت کنیم کاش شب وقتی که تنها می‌شویم با خدای یاس‌ها خلوت کنیم

رویا

سلام و عرض تسلیت به مناسبت فوت خاله گرامیتان.خدا به شما و خانواده مرحوم صبر عاجل عنایت فرماید و بقای عمر بازماندگانشان را از خداوند منان خواهانم.

سعیده خرازیها

انالالله و انا علیه راجعون... همکار عزیزم خانم باقری ما را در غم خود شریک بدانید... انشاالله روحشان با حضرت فاطمه (س) محشور باد. معاونت پرورشی دبستان بنیان.