داستان مداد پرکار

حتماً الان علی یک نقّاشی قشنگ و یا یک شعر خوب و یا یک داستان جالب را بوسیله ی من ، روی کاغذ می آورد .

بعضی وقتها که دختر کوچولوهای همسایه ، حوصله شان سر رفته یا ناراحت هستند ، علی یک درخت قشنگ با گل های زیبا در اطراف آن ، یک رودخانه پر آب و یا یک قلب قشنگ برایشان می کشد ، راستش من در این لحظات از ته دل خوش حال هستم .

بیش ترین خوش حالی من آن لحظه هایی است که علی دارد فکر می کند و بعد مرا روی کاغذ می لغزاند کلمه ای می نویسد و پاک می کند ، دوباره کلمه ی جدیدی می نویسد و پاک می کند و آنقدر می نویسد و پاک می کند تا بالاخره یک جملة زیبا درست می کند .

وای نمی داند چه قدر کیف می کنم از این که بچّه ای مرا به دست بگیرد و تکالیف مدرسه اش را حل کند ...

وقتی علی مرا آرام روی کاغذ ، تکان می دهد و با من چند ضربه ای به روی کاغذ می زند، می فهمم که دارد خیال ها و فکرهایش را کنار هم می گذارد و حرکت می دهد و بعد با آن خیال ها تصاویر زیبا را روی کاغذ حک می کند ، وای خدای من خیلی احساس غرور می کنم !

صبر کن ببینم ، چه اتّفاقی دارد می افتد ؟ علی خواهش می کنم این خط های قشنگ را پاک نکن !

" آخه مداد عزیزم، چرا متوجّه نیستی ، اگر مامان بیاید و این خط ها را در دفتر ریاضی من ببیند ، عصبانی می شود و می گوید : آخه دخترم مگر تو دفتر نقّاشی نداری که ...!"

امروز صبح ، علی خواهر و برادرهایم را یکجا جمع کرد ، نوک همه ی آن ها را با تراش ، تیز کرد و به ترتیب توی جعبه خودشان گذاشت ، آخ جون امروز قرار است در مدرسه نقّاشی داشته باشیم .

زنگ نقاشی ؛ علی از من و خواهر و برادرهایم خواهش می کند که در کشیدن یک نقاشی خوب کمکش کنیم ، ما هم به او قول می دهیم به شرطی که نوک ما را محکم روی کاغذ فشار ندهد ، هر چه که دلش خواست برایش بکشیم .

علی آن قدر با احتیاط نقّاشی می کند که خانم معلّم به خاطر این همه دقّت او ، یک بیست زیبا پائین نقّاشی اش می کشد !

به هر حال همکاری و دقت ما هم در این موفّقیّت بی تأثیر نبوده است !

علی املاء مرا هم خیلی دوست دارد ، آنقدر در نوشتن املاء تلاش کرده است که ، الان به خوبی می تواند بهترین کلمات و جملات را کنار هم ردیف کند و یک نامه ی زیبا برای دوستش بنویسد و سال نو را به او تبریک بگوید. من مطمئن هستم که وقتی او بزرگ بشود نویسندة خوبی می شود ، آن وقت من و تمام مداد هایی که زمانی همکار او بوده اند ، به خودمان می بالیم که سهمی در این تلاش و پیروزی داشته ایم !

علی، خوب به فکر من و خواهر و برادرهایم هست ، وقتی که کارش تمام می شود با خودش زمزمه می کند که : « حالا باید مدادهای عزیزم را بعد از یک روز تلاش خسته کننده توی جعبه شان بگذارم تا حسابی استراحت کنند! » بعد، ما را توی جعبه مخصوص مان می چیند ، علی ابداً از آن دسته بچّه هایی نیست که با بی فکری و بی نظمی خود مداد ها را اذیّت می کنند و از بین می برند ، از این که مداد او هستم خیلی خوش حالم.

پسر خوبم

داستانی که امروز خواندی از زبان یک مداد نوشته شده است . همان کاری که من در بعضی از روز ها در کلاس از شما می خواهیم . برای این کار باید خود را به جای یک مداد یا هر چیز دیگری که می خواهی از زبان آن بنویسی بگذاری . این کار خیلی سختی نیست فقط باید بتوانی خوب تصور کنی و در ذهنت نقش مداد یا آن چیزی که می خواهی بنویسی را برای خود تصور کنی . به عنوان تمرین می توانی خود را به جای یک کفش بگذاری و از زبان آن بنویسی .

 

/ 8 نظر / 138 بازدید
محمد

بچه که بودیم بستنیمان را گاز میزدند قیامت به پا می کردیم . چه بیهوده بزرگ شدیم ! روحمان را گاز میزنند میخندیم ....!

محمد

باز باران بی ترانه گریه های بی بهانه می خورد بر سقف قلبم باورت شاید نباشد خسته است این قلب تنگم .

مشق مهر

سال نو میشود زمین نفسی دوباره میکشد برگ ها به رنگ در می آیند گل ها لبخند میزنند و پرنده های خسته بر میگردند و در این رویش سبز دوباره... من... تو... ما... کجا ایستاده اییم؟ سهم ما چیست؟ نقش ما چیست؟ زمین سلامت می کنیم و ابرها درودتان باد و چون همیشه امیدوار ... [گل][گل][گل] سلام شبتون به خیر امیدوارم با توکل برخدا سالی سرشار از موفقیت را آغاز کرده باشید. سالی توام با سلامتی و شادی و موفقیت برایتان آرزو می کنم. همیشه شاد وخرم باشید[گل]

محمد

سوختم باران بزن شاید تو خاموشم کنی شاید امشب سوزش این زخم هارا کم کنی آه باران من سراپای وجودم آتش است پس بزن باران بزن شاید تو خاموشم کنی

سینا محمدی زاده

با سلام نوشتن از زبان اشیائ باعث افزایش قدرت تخیل بچه ها و خلاقیت آنها می شود که اگر در این کار تشویق هم بشوند بسیار خوب است من دوست دارم بچه ها بشتر از خودشان بنویسند تا اینکه از جایی کوپی کنند از اینکه شما آنها را تشویق می کنید ممنونم

محمد

گاهی دلت می گیرد! میخواهی کودک باشی، کودکی که در رویا هایش غرق لذت میشود و با همبازی خیالیش حرف میزند کودکی که به هر بهانه ای به آغوش غمخواری پناه می برد؛ و آسوده اشک می ریزد. بزرگ که باشی، باید بغض های زیادی را بی صدا دفن کنی...

عطا

خوبـــرويان جفـا پيشـــه وفـــا نيـــز كنند به کســان درد فرستنـــد و دوا نیـــز کنند پادشـــاهان مـــلاحت چو به نخجیــر روند صیـــد را پــــای ببنــدند و رهـا نیــز کننـد گـــر کند میل به خوبان دل من عیب مکن کاین گناهیست که در شهر شما نیز کنند بــــوسه ای زان دهن تنگ بده یا بفـروش کاین متاعیست که بخشند و بها نیـز کنند گر رود نام من انـــدر دهنت نیست عـجت پـــادشـــاهان به غلط یاد گــــدا نیـز کننـد [گل][گل]

محمد

هیچکس را در زندگیتان ملامت نکنید، آدمهای خوب برایتان شادی می آورند آدمهای بد ، تجربه بدترین ها، درس عبرت میشوند، بهترین ها ، خاطره.