کاردستی بساز

طرز درست کردن این ماشین زیبا با استفاده از مواد دورریختنی مانند پاکت شیر یا آب میوه در این نوشته آمده است. 
 

 

موقع درست کردن کاردستی با بچه ها خلاق باشید، دور و بر خانه را بگردید و ببینید از چه وسایلی می توانید برای درست کردن کاردستی استفاده کنید. به عبارتی ” مخترع درون” خودتان را کشف کنید ! و از همه مهم تر از کار لذت ببرید و لحظات درست کردن کاردستی وبا بچه ها بودن را،  به خاطره های شاد بدل کنید.
 
وسایل لازم برای کاردستی یا اسباب بازی ماشین:
 
پاکت خالی شیر یا آب میوه
پاکت های خالی برای درست کردن قسمتهای مقوایی
نوار چسب فویلی – در صورت در دسترس نبودن نوار چسب کاغذی
چهار درب خالی برای درست کردن چرخ ها – اگر این قلم را ندارید؛ اشکالی ندارد! ما یک جایگزین برای آن در ادامه معرفی کرده ایم.
نی سایز بزرگ
چسب حرارتی
وسایل تزیینی به دلخواه – برای این مورد از قطعات  اسباب بازی های شکسته می توانید استفاده کنید
 

ابتدا پاکت شیر را شسته و بگذارید خشک شود. بعد دور تا دورش را با نوار چسب فویلی بپوشانید. در صورتیکه این نوع نوار چسب را در اختیار ندارید می توانید تمام روی سطح را با  چیز دیگری مثل کاغذ رنگی، کاغذ کادویی ساده یا فویل آلومینیوم آشپزخانه بپوشانید.
 

 

چهار سوراخ در فاصله های مساوی از گوشه های پاکت شیر ایجاد کنید. سوراخ ها نباید از قطر نی ها بیشتر باشند، بعد نی ها را از سوراخ ها رد کنید و قدری سوراخ را بزرگ کنید تا چرخ ها بتوانند بچرخند. نی ها نقش محور عقب و محور جلوی خودرو را بازی می کنند. بعد نی ها را مانند تصویر زیر به فاصله مساوی ببرید.
 

 

اگر درب های خالی برای چرخ ها در دسترستان نیست ، می توانید از چهار دایره هم اندازه که از مقوا بریده اید – مانند عکس زیر – استفاده نمایید.
 

در این مرحله چرخ ها را  به نی ها وصل می کنیم. برای این مرحله  استفاده  از چسب حرارتی توصیه می شود. این کار توسط بزرگسالان و با احتیاط انجام می شود. اگر چسب حرارتی در دسترستان نیست از نوار چسب های مرغوب هم می توان استفاده کرد.
 

همین کار را برای هر چهار چرخ، مانند عکس زیر انجام دهید.
 

در این مرحله بخشهای اصلی کاردستی جدید و جالب ماشین آماده شده است. حال نوبت زیباتر کردن این اتومبیل دست ساز است!


 

ابتدا به دنبال اسباب بازی های قدیمی و شکسته بگردید تا از اجزای آن برای تزیینات این ماشین استفاده نمایید  و مانند عکس اوّل این نوشته با مقوا درب و پنجره بگذارید.
 
تزیینات آخرین مرحله از ساخت این کاردستی جدید و جالب است .

پسرم این فقط یک الگو بود ، می توانی به هر طریق دیگری که دوست داشتی عمل کنی و ماشین خود را با سلیقه ی خوبت رنگ آمیزی کنی .

بیایید دوستی با طبیعت و محیط زیست را با ساخت اسباب بازی های دست ساز بازیافتی، عملاً به بچّه ها آموزش دهیم.
 
توصیه کودک : همیشه موقع درست کردن کاردستی خلاق باشید و سعی کنید کپی کاری نکنید!

 

/ 0 نظر / 12 بازدید