تولید نهال موز

نهال موز که میوه ی آن خوراکی است ، بدون دانه می باشد و به چند روش زیاد می شود .

  1. کشت بافت
  2. پاجوش
  3. ریزورم

 

 

 

 

بیش ترین روشی که استفاده می شود ، تکثیر به وسیله ی ریزورم است . در این روش گیاه موز که دارای ساقه ی زیر زمینی یا ریزورم است و شکل تقریبا گرد دارد . ریزورم را از پایه ی مادری جدا می کنند و محلی که ریزورم جوانه از پایه ی مادری قطع می شود باید کاملاً صاف و بدون زخم خوردگی باشد تا باعث پوسیدگی آن نشود .

تاریخچه ی موز به 400 تا 500 سال قبل از میلاد مسیح می رسد . که گیاه شناسان این گیاه را جزو اولین گیاهانی می دانند که انسان توانسته آن را تکثیر کند. موز در مناطق گرم به عمل می آید . گیاه موز برگ های پهن و بلند دارد  اما ساقه ی مشخص ندارد . در عوض ساقه های زیرزمینی ضخیمی دارد که آن را در برابر کم آبی مقاوم می کند. پس نتیجه می گیریم موز هسته ندارد .

با تشکّر از برنا احمد زاده

/ 3 نظر / 86 بازدید
احمد زاده

قدم نهادن درمسیر علم و هنر، علاوه بر عزمی برخاسته از تعهد ، قدم هایی محکم و استوار، بصیرتی پر عیار می طلبد. از خداوند براى شما سلامتى و موفقيت در اين راه را آرزومندم و به خاطر همه ى زحمات بى پايانتان قدردان شما هستم .

فرزانه

از مطلب علمی مفیدتان سپاسگزارم و از دانش آموزرپر تلاشتان ، با اجازه با ذکر منبع مطلب را در وبلاگ گروه آموزشی حجاب می گذارم تا دانش آموزان ما هم که به وبلاگمان سر می زنند از این مطلب آگاه شوند .خدا قوت

سیبا

عالیه